11 + 1 ocenění Nadace Nadání pro osobnosti Univerzity Karlovy

11 + 1 ocenění Nadace Nadání pro osobnosti Univerzity Karlovy

V souladu s poslední vůlí Josefa Hlávky – největšího českého mecenáše, významného českého architekta, schopného stavebního podnikatele a politika – jsou v den předcházející Dni boje za svobodu a demokracii a Mezinárodním dnem studentstva udělována ocenění Nadace Nadání.

Též 16. listopadu 2022 se na zámek Josefa Hlávky v Lužanech u Přeštic sjely desítky studentů a vědců, aby společně oslavily vítěze letošních cen. Nejdříve ovšem všichni zúčastnění vzdali hold a uctili památku Josefa Hlávky položením kytic u jeho hrobky na přeštickém hřbitově. Sál Českého kvarteta se následně stal místem udílení významných ocenění.

V letošním roce jich Nadace Nadání předala celkem 54. Přičemž 49 Cen Josefa Hlávky dostali studenti ve věku do 33 let. Pět osobností – nestorů a významných osobností – obdrželo Medaile Josefa Hlávky.

V Lužanech ve středu 16. listopadu 2022 převzalo diplom a nadační příspěvek z rukou představitelů Nadace Nadání jedenáct talentovaných tvůrčích studentů z Karlovky, kteří oplývají tvůrčím myšlením a uplatňují jej ve svém oboru. Mezi oceněnými je i dr. Josef Vacek z Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

Událost moderovala prof. Marie Karfíková z katedry finančního práva PF UK, místopředsedkyně správní rady a prezidia. Přítomen byl také prof. Václav Pavlíček z katedry ústavního práva, předseda správní rady a prezidia Nadace Nadání.

Celý článek na webu Univerzity Karlovy si můžete přečíst zde.