Zemřel prof. Dušan Hendrych

S lítostí oznamujeme, že dne 25. ledna 2021 ve věku 93 let zemřel prof. JUDr. Dušan Hendrych, CSc., bývalý děkan fakulty a vedoucí katedry správního práva a správní vědy, emeritní profesor Univerzity Karlovy.

Na naši fakultu přišel v roce 1990 z tehdejšího Ústavu státní správy a stal se vedoucím katedry správního práva a správní vědy. Po dvě funkční období zastával funkci děkana.  Krátce po svém nástupu na katedru správního práva byl iniciátorem přípravy nově pojatých skript ze správního práva. Poté se stal vedoucím autorského kolektivu učebnice obecné části správního práva, která vyšla již v devíti vydáních. Byl autorem nebo spoluautorem dalších významných publikací, za všechny jmenujme Právnický slovník, skripta Správní věda: teorie veřejné správy nebo komentář k Ústavě. Byl dlouholetým členem redakčních rad časopisů Správní právo a Právní rozhledy.

Na pana profesora Hendrycha bude vzpomínat s úctou mnoho generací studentů, které učil, zkoušel, pomáhal vést kvalifikační práce, vedl je k přemýšlení a formulování vlastních názorů, v mnohých z nich vzbudil vážný zájem o obor správního práva. Jeho kolegové a přátelé na fakultě i mimo ni ho budou mít vždy v paměti nejen jako vynikajícího odborníka, ale též jako vysoce vzdělanou osobnost s noblesním vystupováním, výborným úsudkem i nezaměnitelným smyslem pro humor.

Čest jeho památce.

Smuteční oznámení