Zemřel doc. Ján Gronský

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v sobotu 16. prosince ve věku 95 let zesnul doc. Ján Gronský, dlouholetý člen katedry ústavního práva. Odešel v něm člověk s nesmírně bohatým životním příběhem, muž mnoha talentů, schopností i zájmů; my si jej však budeme navždy pamatovat především jako vynikajícího učitele. Během svého působení na fakultě, které trvalo rekordních sedm desítek let, dokázal celé generace studentek a studentů nadchnout pro krásy ústavního práva. Zejména jeho předmět Vývoj československého ústavního a politického systému byl zcela unikátní propojením hlubokých historických a teoretických poznatků s líčením osobních zážitků a zkušeností.

Poslední rozloučení s doc. Gronským se bude konat ve čtvrtek 21. prosince ve 12:40 v malé obřadní síni krematoria v Praze-Strašnicích.

Čest jeho památce.

doc. Ján Gronský