Workshop „Ústavní zvyklosti: co jsme vždy chtěli vědět…a nebojíme se zeptat“, 22. 10. 2021

Zveme vás na Workshop „Ústavní zvyklosti: co jsme vždy chtěli vědět…a nebojíme se zeptat“, který se bude konat dne 22. října 2021 na Právnické fakultě UK (místnost č. 38) od 9:30 hod., s předpokládaným koncem kolem 12:30 hod.

Rádi bychom vám představili část dosavadního výzkumu v rámci projektu Ústavní zvyklosti ve střední Evropě a velice bychom si vážili možnosti ho s vámi v neformální atmosféře prodiskutovat a vyslechnout si vaše názory a postřehy.

Program workshopu:

Úvodní slovo (M. Brunclík, M. Kindlová)

9:35 – 11:00

Srovnání přístupu ústavních právníků a politologů k pojmu ústavních zvyklostí v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku (M. Antoš, M. Kubát, A. Vincze, L. Hájek, celkově 20 - 25 minut)

-----

Přestávka na kávu a občerstvení

11:30 – 12:30

Hledání a úskalí definice pojmu ústavní zvyklosti (M. Brunclík, M. Kindlová, celkově 15 - 20 minut)

-----

Pro účely dobrého organizačního zajištění workshopu vás prosíme o registraci do 15. října prostřednictvím online formuláře.

V případě nepříznivé epidemické situace proběhne workshop na platformě Zoom, o čemž vás budeme včas informovat.

Za celý projektový tým

Miloš Brunclík (hlavní řešitel projektu, Fakulta sociálních věd UK)
Miluše Kindlová (řešitelka, Právnická fakulta UK, kontaktní osoba pro workshop: kindlova@prf.cuni.cz)

Program ke stažení ZDE