Vypsání výběrových řízení v rámci mezifakultních dohod o výměně studentů a informace o možnosti přihlášek na ruské univerzity v rámci meziuniverzitních smluv

Dovolujeme si informovat, že je možné podávat přihlášky na (zpravidla semestrální) studijní pobyty na partnerských univerzitách PF UK v akademickém roce 2021/2022:

Tel Aviv University (Izrael)

Soochow University (Taiwan)

China University of Political Science and Law (Čína)

University of San Francisco (USA) – pouze pro doktorandy (studijní pobyt spojený se zvýhodněnou účastí v programu LL.M. na UNI San Francisco)

UNOESC (Brazílie)

St. Petersburg State University (Rusko) (na danou univerzitu je možno se hlásit též v rámci meziuniverzitní spolupráce, rovněž tak i na Lomonosov Moscow State University, v takovém případě je nutné podat přihlášku přes webovou aplikaci Meziuniverzitní dohody rektorátu UK)

Přihlášku podávejte elektronicky (v naskenované formě) na konecna@prf.cuni.cz a v kopii na kohout@prf.cuni.cz nejpozději do 2.2.2021 (11:00).

Náležitostmi přihlášky jsou (vše v anglickém jazyce, znalost jazyka příslušné univerzity a schopnost v něm studovat se předpokládá především u pobytů v Rusku):

a)       Motivační dopis v rozsahu cca. 1-2 stran včetně popisu studijního záměru na zvolené univerzitě;

b)      Životopis;

c)       Doporučující dopis akademického pracovníka PF UK (v případě doktorandů musí být od školitele);

d)      Doklad o jazykové způsobilosti v anglickém jazyce;

e)      Případně též přehled publikační činnosti, účasti na moot courtech, výkonu činnosti pomvěda, účasti v buddy programu na PF UK.

Zájemci budou absolvovat též ústní pohovor před komisí dne 4.2.2020 (od 11:00).

V případě, že budou studenti na zahraniční fakultní výjezd vybráni, budou moci na PF UK žádat o stipendium na podporu tohoto výjezdu.

S ohledem na současný neustále se vyvíjející stav v souvislosti s epidemií COVID-19 upozorňujeme, že v případě vybrání ke studijnímu pobytu na některou z uvedených univerzit nemusí být s ohledem na další vývoj nakonec možné výjezd uskutečnit (popř. hostitelská univerzita bude nakonec nabízet výuku např. jen online), přičemž takovou situaci nemůže PF UK nijak ovlivnit a nemůže za ni nést žádnou odpovědnost (ačkoliv Vám rádi poskytneme veškerou z naší strany možnou podporu).