Stipendia pro studenty a doktorandy v rámci přímé meziuniverzitní spolupráce na partnerských univerzitách v Německu a ve Švýcarsku – AR 2024/2025

Přihlašování v online aplikaci ZDE

Dovolujeme si Vás touto cestou informovat o výběrovém řízení pro studenty a doktorandy v rámci přímé meziuniverzitní spolupráce na partnerských univerzitách v Německu a ve Švýcarsku pro akademický rok 2024/2025.

Seznam předpokládaných nabízených míst:

Universität Hamburg

• 4 semestrální stipendia pro studenty bakalářského, magisterského nebo  doktorského studia - 1000 EUR měsíčně (pouze na ZS 2023/2024)
  • 5 jednoměsíčních stipendií pro doktorandy – 1200 EUR měsíčně (květen – prosinec 2024)

Universität des Saarlandes

• 1 semestrální stipendium pro studenty bakalářského a magisterského studia - 934 EUR měsíčně (pouze na LS 2024/2025)
  • 1 semestrální stipendium pro doktorandy - 1200 EUR měs. (pouze na LS 2024/2025 – max. 3 měsíce)

Universität Leipzig

• 1 semestrální stipendium pro studenty bakalářského, magisterského nebo doktorského studia - 400 EUR měsíčně (ZS nebo LS 2024/2025)

Universität Heidelberg

• 2 semestrální stipendia pro studenty bakalářského, magisterského nebo doktorského studia - 700 EUR měsíčně (ZS nebo LS 2024/2025 – 5 měsíců včetně kurzu NJ před začátkem semestru)

Universität Basel

• 2 semestrální stipendia pro studenty bakalářského, magisterského nebo doktorského studia - 1500 CHF měsíčně (ZS nebo LS 2024/2025)

Podklady k žádosti o stipendium pro studenty magisterského studia

• strukturovaný životopis v němčině nebo v angličtině
  • studijní záměr (motivační dopis) v němčině nebo v angličtině
  • studijní plán https://cuni.cz/UK-3055.html
  • doporučující dopis vysokoškolského pedagoga UK v němčině, popř. angličtině (pouze u Universität Hamburg 2 doporučující dopisy)
  • potvrzení o stupni znalosti němčiny nebo angličtiny (certifikát o složení jazykové zkoušky nebo potvrzení z katedry jazyků na fakultě) – úroveň B2
  • potvrzený výpis studijních výsledků za celé studium na VŠ, studijní průměr

Podklady k žádosti o stipendium pro doktorandy

• strukturovaný životopis v němčině nebo v angličtině)
  • vyplněný formulář Academic visitor application  https://cuni.cz/UK-3055.html
  • studijní záměr (motivační dopis) v němčině nebo v angličtině
  • shrnutí tématu dizertační práce (v němčině nebo v angličtině)
  • doporučující dopis vysokoškolského pedagoga UK (v němčině, popř. angličtině) (pouze u Universität Hamburg 2 doporučující dopisy)
  • potvrzení o přijetí do doktorského studia
  • potvrzený výpis studijních výsledků za celé studium na VŠ, studijní průměr
  • předběžný příslib přijetí od pedagoga z partnerské univerzity

Podklady k žádosti o stipendium pro doktorandy – měsíční pobyty (Universität Hamburg)

• Academic Visitor Application https://cuni.cz/UK-3055.html
  • Strukturovaný životopis
  • Předběžný příslib přijetí od pedagoga z partnerské univerzity
  • Podrobný popis studijního záměru v němčině nebo angličtině
  • Studijní průměr z předešlého studia

Prozatím je nadále umožněno, aby si studenti zvolili navíc jednu univerzitu jako náhradní řešení.

Prosíme studenty, aby veškeré podklady nahráli do online aplikace do 16. 4. 2024.