Pozvánka na přednášku: INSIGHTS OF THE WAR IN UKRAINE AND ITS IMPACT ON THE SECURITY STRUCTURE IN EUROPE, 11. 4.

Zveme vás na přednášku v anglickém jazyce:

Téma: INSIGHTS OF THE WAR IN UKRAINE AND ITS IMPACT ON THE SECURITY STRUCTURE IN EUROPE

Kdo: Prof. Dr. Dr. Arndt Künnecke

Kdy: 11. dubna 2022, 19:00

Kde: Právnická fakulta Univerzity Karlovy (nám. Curieových 7, Praha 1), místnost č. 120

V rámci své přednášky představí profesor Künnecke osudy svých ukrajinských studentů, kolegů a přátel, jejichž životy se dramaticky změnily ze dne na den poté, co ruská armáda zaútočila 24. února 2022 na jejich zemi. V propojení s těmito osobními příběhy bude věnovat pozornost dopadům ruské agrese na celkovou bezpečnostní strukturu v Evropě.

Prof. Dr. Dr. Künnecke je profesorem veřejného práva a politických studií na Federal University of Applied Sciences for Public Administration (Brühl, Německo). Po dobu téměř 20 let pravidelně navštěvuje Ukrajinu a již skoro 10 let také opakovaně vyučuje o evropském právu a otázkách zahraniční politiky na ukrajinských univerzitách v Oděse, Lvově a Charkově. Je v současné době v každodenním kontaktu s ukrajinskými studenty, kolegy a přáteli.

Uložit událost do kalendáře