Open science: Rychlokurz open access

Co znamená open science, jaké je její místo v současné vědě a proč je publikování formou open access důležité (nejen pro začínající) akademiky? Těmto tématům se bude věnovat seminář, který Právnická fakulta pořádá ve spolupráci s univerzitním Centrem pro podporu open science.

Seminář je organizován zejména pro interní doktorandy Právnické fakulty, je ovšem otevřen všem studentům i akademikům.

Na seminář se může připojit (přes Teams) či dostavit kdokoli bez předchozí registrace.

Den konání: 15. 6. 2022

Čas: 16:00 - 17:30 hod.

Místo: místnost č. 38 Právnické fakulty UK

Hlavním tématem je vysvětlení myšlenek otevřené vědy, proč může být prospěšné publikovat v režimu open access a jaké jsou konkrétní publikační možnosti v oblasti práva. Záštitu nad seminářem převzal pan prof. Handrlica, open science šampion UK.

Pozvánku a odkaz pro přihlášení naleznete zde.

Uložit událost do kalendáře