Ohlédnutí se za ELSA Job Fair 2021

obr

Ohlédnutí se za ELSA Job Fair 2021

Letošní ročník ELSA Job Fair, který společně pořádaly pražská a olomoucká lokální skupina ELSA, proběhl netradičně v online prostředí, jeho účastníci však o nic ochuzeni nebyli. Během tří dnů měli možnost procvičit své znalosti a připravit se tak na blížící zkoušky, získali soft skills důležité pro výkon právnických profesí a seznámili se se svými potenciálními zaměstnavateli. Pro účastníky si zástupci advokátních kanceláří připravili přednášky a interaktivní semináře. Samozřejmě nechyběly ani moderované diskuse Talks, kde se účastníkům společně s moderátory dostalo pohledu do fungování nejznámějších českých advokátních kanceláří a měli možnost se doptat na to, co je samotné zajímá nejvíce. Jako každý rok nechyběl přehled více než 20 prestižních advokátních kanceláří v katalogu, který je pro zájemce k dispozici jak online, tak i v tištěné podobě, která je k dostání v knihovnách všech právnických fakult v České republice. A jak letošní Job Fair hodnotí generální partneři ELSA Česká republika a ELSA Praha?

Marcela Hogenová, Allen & Overy: Jsme moc rádi, že jsme se se studenty mohli opět vidět, i když jen virtuálně. Nabídli jsme vše, co bylo v daném formátu možné, aby studenti mohli klást otázky a podívat se, jak funguje velká mezinárodní advokátní kancelář a velká přeshraniční transakce. Děkujeme ELSA, která vše zorganizovala na jedničku. Moc se těšíme na osobní kontakt se studenty a na to, že se posunuté akce, jako Legal Workshop nebo Open Day, v dohledné době uskuteční.

Michaela Tylmanová, White & Case: Velice děkujeme za organizaci online Job Fairu. Jsme rádi, že i v této době můžeme touto formou oslovit mladé talenty a podporovat je v dalším vzdělávání a seberozvoji. Vážíme se aktivit organizace ELSA a naší dlouhodobé spolupráce a těšíme se na další příležitosti ať už online nebo v prostorách naší kanceláře.

ob