Noc fakulty 2020

Noc

Noc fakulty 2020

Registrace na Noc fakulty 2020

Čtvrtý ročník Noci fakulty pod názvem FAKULTA 4.0 proběhne online 11. listopadu 2020 od 19:00 hod. do půlnoci. Letos poprvé se zahraničními hosty a plně online.

Během pěti hodin se návštěvníci mohou těšit na téměř 30 vystupujících ve čtyřech simultánně přenášených blocích, např. předsedkyni Soudcovské unie Danielu Zemanovou, Jana Komárka, Ivo Šlosarčíka či Michala Skřejpka. Poprvé letos právě díky online podobě budou na programu i přednášky zahraničních hostů. Fakulta se navíc touto formou otevře také těm, kdo to mají do Prahy daleko.

Účastníci se mohou těšit na pestrý program plný přednášek s převážně právní tematikou. Diskutována budou témata reformy evropského azylového systému, plovoucích jaderných elektráren, ochrany osobních údajů, Brexitu nebo umělé inteligence v roli soudce.
Pro zájemce o neprávní problematiku je připraveno ohlédnutí za bouřlivými americkými volbami, přednášku prorektora Univerzity Karlovy Jana Royta o Karlu IV. nebo diskuze o trendech v transferu nových technologií.

Událost, jejíž loňský ročník s podtitulem Fakulta sametová navštívilo bezmála 3 500 účastníků, letos již jednou změnila podobu a přesunula se online – na jaře připravil dobrovolnický organizátorský tým studenů PF UK menší akci Noc fakulty Onlajn. Desítky přednášek odborníků z řad právníků sledovalo tehdy více než 2 200 diváků.

Po tomto úspěchu a s vědomím, že tradiční velké setkání v prostorách fakultní budovy nemusí být možné, připravili organizátoři čtvrtý ročník akce v pravidelném podzimním termínu rovněž distančně.

Letošní ročník festivalu se koná v rámci univerzitní aliance 4EU+ ve spolupráci s Milánskou univerzitou, Kodaňskou univerzitou a Varšavskou univerzitou.

Těšíme se na vás 11. listopadu 2020 v 19:00.

Podrobnosti najdete na webu nocfakulty.cz

loga

Uložit událost do kalendáře