Možnost podávat žádosti o podporu zahraničních aktivit v programu POINT UK

Vážení,

dovolte, abychom Vás touto cestou informovali, že v pondělí 1. listopadu 2021 v 8 hodin se otevírá podzimní kolo soutěžního programu Podpora internacionalizace UK.

Podpořeny mohou být tyto aktivity:

Pro studenty umožňuje POINT financovat:

• výjezd na letní školy (s výjimkou jazykových pobytů),

• krátkodobé neplacené odborné studentské stáže v maximální délce tří týdnů,

• mezinárodní soutěže a mistrovství,

• studentské konference,

• jednání vztahující se k internacionalizaci aktivit univerzity.

Pro fakulty či další součásti UK přináší program možnosti získání podpory pro:

• výjezdy akademických pracovníků a studentských zástupců fakulty na jednání v rámci mezinárodních univerzitních sítí,

• krátkodobé výjezdy akademických pracovníků za účelem přípravy mezinárodních projektů,

• podporu organizace mezinárodních letních škol nehospodářské povahy organizovaných fakultami či dalšími součástmi UK (v souladu s Rámcem pro státní podporu výzkumu, vývoje a inovací (2014/C 198/01)).

Bližší informace a odkaz na aplikaci, skrze níž se žádosti podávají, naleznete zde.

Vzhledem k pandemické situaci ve světě a obtížným podmínkám cestovat bude v rámci podzimního kola 2021 umožněno žádat finanční příspěvek i na podporu virtuálních mobilit. Žádat o finanční příspěvek na virtuální mobilitu bude možné v rámci kategorie A za těchto podmínek:

Ai: Podpora zahraniční mobility studentů - krátkodobé pobyty

Požadované přílohy: motivační dopis, program akce (jako doposud)

Závěrečné dokumenty: závěrečná zpráva, doklad o úhradě (výpis z internetového bankovnictví či jiný), certifikát o účasti či jiný oficiální doklad o účasti od organizátora akce

Pokud organizátor nevydává certifikát ani jiný doklad o účasti, není možné podporu přidělit. Samotný doklad o úhradě nestačí.

Podporu je možné žádat pouze na účastnický poplatek za akci. (kategorie Ai je tedy nutné rozlišit závěrečné dokumenty. V případě fyzické mobility je potvrzení o účasti pouze nepovinnou přílohou, v případě virtuální mobility je potvrzení o účasti povinnou přílohou.)

Aii: Podpora mezinárodních aktivit - krátkodobé akce

Požadované přílohy: doporučující dopis garanta, program akce (jako doposud)

Závěrečné dokumenty: závěrečná zpráva, vyúčtování (jako doposud), doklad o úhradě nad rámec vyúčtování (výpis z internetového bankovnictví či jiný), certifikát o účasti či jiný oficiální doklad o účasti od organizátora akce

Podporu je možné žádat pouze na účastnický poplatek za akci. (kategorie Aii je tedy nutné rozlišit závěrečné dokumenty. V případě fyzické mobility je potvrzení o účasti pouze nepovinnou přílohou, v případě virtuální mobility je potvrzení o účasti povinnou přílohou.)

Bi: Podpora organizace mezinárodních letních škol nehospodářské povahy

V této kategorii není možné žádat o podporu na virtuální mobilitu, fakulty a součásti UK mají i nadále povinnost realizovat LŠ fyzicky za přítomnosti studentů. U kategorie Bi v tomto ohledu k žádné změně nedochází.