Moot Tasting IV – Moot "na zkoušku"

REGISTRATION FORM

Moot Tasting IV – Moot "na zkoušku"

27. 11. 2022 od 10:00 do 18:00

Clifford Chance Prague LLP (Jungmannova 21, Praha 1)

Chtěli byste se přenést za hranice teoretické výuky? Získat zadání od klienta chyceného ve sporu, nastudovat podklady, rozmyslet argumentaci a výsledek pak prezentovat v soudní síni? Pak právě pro vás, zájemce o mooting, je zde možnost zkusit si moot court "na zkoušku" a společně se spolužáky z týmu Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot (alias "Vis Moot") na jeden den okusit, co se sebou účast na moot courtu přináší a jako bonus si odnést i malý vhled do světa mezinárodní komerční arbitráže.

Workshop si klade za cíl během jednoho dne účastníkům zprostředkovat zkušenost ze všech fází soutěžní přípravy fakultního týmu Vis Moot – tedy: analýzu zadání (tedy žaloby, odpovědi žalovaného a rozličných důkazů), rešerši objektivního práva, přípravu právní argumentace v zájmu klienta na základě faktů daného případu, trénink prezentace a střetnutí s protistranou před rozhodčím tribunálem. Stejně jako každý správný moot court bude i Moot Tasting zakončen oslavou úspěšného měření sil v podobě malého social eventu.

Účast na workshopu nevyžaduje žádnou vlastní přípravu, zkušenosti s mootem ani dosažení pokročilejšího ročníku studia, jediné, co je tak skutečně nutné, je aktivní znalost angličtiny, která je pracovním jazykem Vis Mootu.

Workshop "Moot Tasting" se bude konat v neděli 27. listopadu 2022 v prostorech mezinárodní advokátní kanceláře Clifford Chance Prague LLP (Jungmannova 21, Praha 1). Snídaně bude k dispozici mezi 9:00 až 10:00 a hlavní program včetně oběda bude probíhat mezi 10:00 až 18:00. Budeme moc rádi, pokud si s námi na závěr dáte skleničku vína a společně tak zakončíme další ročník Moot Tastingu!

Více informací je na facebookové stránce události zde

Jelikož se místa plní, v případě zájmu se proto neváhejte přihlásit zde a to do čtvrtka 24. listopadu 2022 do 24:00.

Uložit událost do kalendáře