Letní škola migračních studií 2021

LOGA

13-tý ročník Letní školy migračních studií se uskuteční ve dnech 23. až 27. srpna 2021 v Praze. Akce je pořádaná kanceláří Mezinárodní organizací pro migraci v České republice, ve spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy a za finanční podpory Amerického Velvyslanectví v Praze.

Download Information in English

Projekt Letní školy si klade za cíl zvýšit povědomí mladých odborníků a studentů o tématech a realitě migrace směrem k jejímu řádnému a humánnímu řízení a zároveň tak poskytnout znalosti týkající se mezinárodní spolupráce v jejích otázkách, včetně humanitární pomoci migrantům a vysídleným osobám.

Letní školy se tradičně účastní studenti vysokých škol a mladí profesionálové jak z České republiky, tak ze zahraničí. Pěti-denní program se bude sestávat z interaktivních seminářů ze strany mezinárodních a českých odborníků zabývajících se různými oblastmi migrace. Veškerá výuka bude probíhat v angličtině.

Letní škola 2021 bude v momentálních podmínkách probíhat jak prezenčně v prostorách Právnické fakulty Univerzity Karlovy, tak ve formě on-line. Počet míst pro prezenční účast bude zveřejněn na základě vládních restrikcí v průběhu dalších měsíců, nejpozději však v průběhu měsíce července, a nepřekročí maximální kapacitu 100 účastníků. Kapacita on-line je omezena na 100 míst.

Mezi hlavními tématy letošního ročníku budou:

• Migrace a Česká republika | Evropská Unie

• Migrace a nucené vysídlení | případová studie: Sýrie

• Migrace ve Středomoří

• Migrace a Amerika

• Migrace a klimatická změna

Účast všech řečníků bude zveřejněna během měsíce června.

Registrace pro účast na Letní škole probíhá od 15. května do 15. července 2021. Po registraci budou účastníci průběžně vybrání a kontaktování v období 15. července31. července. IOM si rezervuje možnost uzavření registrací dříve v případě vyčerpání kapacit pro účast.

Registrační poplatek činí 240 euro jak pro účast osobní či formou on-line. V případě stornování registrace po 31. červenci poplatek nebude navrácen.

Pro přihlášení prosím pošlete žádost pro registraci na adresu summerschool@iom.int zasláním vašeho životopisu a krátkého motivačního dopisu v rozsahu 100 slov,
a uveďte informaci zda-li se chcete zúčastnit prezenčně či on-line. Do předmětu emailu uveďte „Registration Summer School 2021“.

Vzhledem k stále probíhající pandemii Covid-19, případné cestovní náklady, ubytování a strava jsou striktně na vlastní náklady a zodpovědnost všech účastníků.

program

Uložit událost do kalendáře