Konference “Listina základních práv a svobod tehdy a dnes: koncepce, pojetí a realizace”, věnovaná 30. výročí přijetí Listiny základních práv a svobod.

Ve dnech 22. a 23. září 2021 se na Právnické fakultě UK koná konference “Listina základních práv a svobod tehdy a dnes: koncepce, pojetí a realizace”, věnovaná 30. výročí přijetí Listiny základních práv a svobod.

Konference má široké oborové zaměření a záměrem organizátorů je pokusit se o reflexi toho, s jakými očekávání a cíli byla Listina základních práv a svobod před 30 lety schvalována, jaké problémy měla řešit a na jaké výzvy reagovat, a jaká je situace dnes, po 30 letech. Slovy Thomase Paina, každá generace musí mít volnost jednání a nevyhnutelně každá generace má svou představu o právech a svobodách. Také proto, že každá generace čelí jiným výzvám a nebezpečím než generace předchozí. V tomto smyslu se i náhled na Listinu základních práv a svobod dnes nutně musí lišit od situace před 30 roky. Tomu, zda a v čem je situace dnes jiná než tehdy, se konference bude věnovat.

Konferenci organizuje katedra ústavního práva PF UK.
Konference se koná v prostorech Právnické fakulty UK (nám. Curieových 7, Praha 1).

Účast je možná na základě registrace. Konferenční poplatek se nevybírá.

Program ke stažení ZDE

obr