Dodatečná nabídka semestrálních pobytů pro studenty a doktorandy v rámci přímé meziuniverzitní spolupráce na partnerských univerzitách v Německu a ve Švýcarsku na 2023/2024

Seznam předpokládaných nabízených míst:

Goethe Universität Frankfurt am Main

• 2 semestrální stipendia pro studenty bakalářského, magisterského nebo doktorského studia - 300 EUR měsíčně

Universität des Saarlandes

• 2 semestrální stipendia pro studenty bakalářského nebo magisterského studia - 934 EUR měsíčně
  • 2 semestrální stipendia pro doktorandy - 1200 EUR měsíčně (možné vyjet na několik týdnů – max. 3 měsíce v období leden – prosinec 2024)

Heinrich Heine Universität Düsseldorf

• 1 semestrální stipendium pro studenty bakalářského a magisterského studia – 934 EUR měsíčně (není určeno pro doktorandy)
  • písemné potvrzení od školitele z HHU Düsseldorf, že je ochotný se o studenta postarat v průběhu pobytu

Universität Basel

• 1 semestrální stipendium pro studenty bakalářského,  magisterského nebo doktorského studia - 1500 CHF měsíčně

Podklady k žádosti o stipendium pro studenty bakalářského a magisterského studia

• strukturovaný životopis (v němčině nebo v angličtině)
  • studijní záměr (motivační dopis) v němčině nebo v angličtině
  • konkrétní studijní plán
  • doporučující dopis vysokoškolského pedagoga na UK v němčině, popř. angličtině
  • potvrzení o stupni znalosti němčiny min. úroveň B1+ nebo potvrzení o stupni znalosti angličtiny min. úroveň B2  - v případě výběru kurzů v AJ (certifikát o složení jazykové zkoušky nebo potvrzení z katedry jazyků/jazykového centra fakulty)
  • potvrzený výpis studijních výsledků za celé studium na VŠ, studijní průměr
  • písemné potvrzení od školitele z partnerské univerzity, že je ochotný se o studenta postarat v průběhu pobytu (pouze u HHU Düsseldorf)

Podklady k žádosti o stipendium pro doktorandy

• strukturovaný životopis (v němčině nebo angličtině)
  • vyplněný formulář Academic visitor application
  • studijní záměr (motivační dopis) v němčině nebo v angličtině
  • shrnutí tématu dizertační práce (v němčině nebo angličtině)
  • doporučující dopis vysokoškolského pedagoga na UK (v němčině, popř. angličtině)
  • potvrzení o přijetí do doktorského studia
  • potvrzený výpis studijních výsledků z předešlého studia, studijní průměr
  • potvrzení o stupni znalosti němčiny nebo angličtiny - min. úroveň B2 (certifikát o složení jazykové zkoušky nebo potvrzení z katedry jazyků/jazykového centra fakulty)
  • předběžný příslib přijetí od pedagoga z partnerské univerzity

Prozatím nadále umožňujeme, aby si studenti zvolili navíc jednu univerzitu jako náhradní řešení.

Prosíme studenty, aby veškeré podklady nahráli do online aplikace do 2. 10. 2023 (následuje pak fakultní posouzení uchazečů).

Uložit událost do kalendáře