Digitální (pře)regulace

Digitální (pře)regulace

Registrace

Digitální prostor byl ještě před třiceti lety téměř neregulován. V dnešní době se naopak jen málokdo orientuje v předpisech, které se na něj vztahují. Pozornost veřejnosti si v posledních letech získala regulace osobních údajů, nebo kybernetické bezpečnosti. Tato dekáda je však poznamenána dalšími více jak třiceti předpisy, které dopadají na oblasti digitálních služeb, e-commerce, telekomunikací, nebo elektronických přístrojů. Regulují se nově neosobní údaje, systémy využívající umělou inteligenci, nebo on-line tržiště.

Jak se dá s takovou přemírou regulace vyrovnat? Potřebujeme národního koordinátora, který by agendu celkově zpřehlednil a učinil více srozumitelnou? Na to se pokusí odpovědět letošní kulatý ročník konference LAW FIT, kterou již podesáté pořádá Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze ve spolupráci s Centrem práva, technologií a digitalizace Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

Konference je určena pro odbornou veřejnost, ať už jsou to podnikatelé, advokáti, zaměstnanci státní správy, studenti či akademici. Uvítáme jak IT specialisty, tak právníky. Účast na konferenci je zdarma. V letošním roce mimo tradičního formátu konference bude konference pokračovat další den odbornou diskusí na téma Právo být offline..

Konference se uskuteční 27. a 28. 5. 2024 na FIT ČVUT, PF UK v Praze.

Více zde.

Uložit událost do kalendáře