Understanding EU Competences: Lessons from Federal Constitutionalism.

Centrum pro konstitucionalismus a lidská práva

vás zve na přednášku

Understanding EU Competences: Lessons from Federal Constitutionalism

Nika Bačić Selanec

Přednáška bude zaměřena na klíčové koncepty federálního konstitucionalismu v rámci Evropské unie a jejích členských států. Cílem je probrat dynamiku mezi pravomocemi EU a členskými státy, a to zejména v kontextu nedávné judikatury Soudního dvora EU. Mimo jiné se během přednášky zaměříme na federální povahu přelévání pravomocí a objasníme, jak dochází k nevyhnutelným jurisdikčním konfliktům.

Připojte se k nám a pojďte diskutovat o tématu fungování pravomocí EU a významu právního státu a nezávislosti soudnictví.

Přednášku povede Nika Bačić Selanec, která působí jako odborná asistentka na katedře evropského veřejného práva na Právnické fakultě Univerzity v Záhřebu. Jedná se o držitelku Jean Monnet Modulu zaměřeného na ‘EU Constitutional Law and Methodology’.

Těšíme se na Vás v místnosti č. 38 dne 2. května 2024 od 16:00.

Uložit událost do kalendáře