ADR bez hranic, aneb vyjednávání ve stínu Eiffelovky

obr

ADR bez hranic, aneb vyjednávání ve stínu Eiffelovky

Mezi 6. a 11. únorem 2023 se v Paříži tým složený ze studentů Štěpána Vlka, Terezy Roubíkové, Lucie Heráčkové, Markéty Burelli a jejich koučů Hany Kršňákové a Lukáše Jiráska ze Student ADR Association zúčastnil 18. ročníku prestižní mezinárodní mediační a negociační soutěže ICC International Commercial Mediation Competition. Soutěže se taktéž zúčastnila Magdaléna Hlaváčková jakožto Mediation Sessions Superviser.

Tato soutěž je pro mediátory a negociátory něco jako Davos pro ekonomy. Během tohoto náročného však velmi přínosného týdne měli studenti možnost poměřit své síly s University of Auckland (Austrálie), New York Law School (USA) a Royal Institute of Colombo (Srí Lanka). Všichni účastnici si procvičili své nabyté dovednosti, ale také se zúčastnili i celé řady vzdělávacích a společenských akcí, které soutěž v Paříži provázely. Příkladem může být akce “Stories Mediators Tell” během které zkušení mediátoři studentům přiblížili poutavou formou své zkušenosti a zážitky z reálných mediací a negociací.

Příprava na soutěž byla zevrubná: studenti pod vedením koučů prošli volitelným předmětem Příprava na Meziuniverzitní Mediační soutěž a na ICC International Commercial Mediation Competition, který byl na Právnické fakultě každoročně vyučován. Intenzivní přípravy na soutěž započaly měsíce před soutěží a zahrnovaly zostřená víkendová soustředění, tréninky se zahraničními týmy, či výjezd soutěžního týmu na dva dny do Hamburku, kde proběhla typově podobná, přípravná soutěž a ze které si student odvezli 3. místo.

Celý týden byl plný nejen skvělých zkušeností a poučení do dalších možných soutěží, ale také nabitý setkáními s ostatními účastníky, porotci a organizátory, se kterými se mnohým podařilo navázat přátelské, profesionální i akademické vztahy.