Uzávěrka se blíží! CLS Summer School 2015 - Fundamental Rights in Europe, View from a Mountain

 

Milí studenti,
 
dovolte nám, abychom Vás jménem studentského spolku Common Law Society pozvali na mezinárodní letní školu 'CLS Summer School ['15]: Fundamental Rights in Europe: View from a Mountain'.
 
Zajímá vás ochrana lidských práv v Evropě?
Chtěli byste se učit a popovídat si na toto téma s osobami k tomu nejpovolanějšími?
Máte rádi hory?
 
Pak je 7. ročník letní školy, který se uskuteční od 12. do 26. července 2015 na Patejdlově boudě v Krkonoších, právě pro vás!
 
Evropská úmluva o ochraně lidských práv a Evropská unie. Dva systémy ochrany lidských práv v Evropě a jejich vzájemné prolínání. Posudek SDEU k (ne)přistoupení EU k EÚLP. Ochrana soukromí při využívání moderních technologií či právo být zapomenut internetovým vyhledávačem. Tato i mnohá další témata budou ohniskem diskuse studentů z celého světa s předními odborníky na danou problematiku. Na kompletní program letní školy se můžete podívat zde.
 
Pozvání přijet do Krkonoš, strávit se studenty svůj volný čas a podělit se s nimi o své znalosti a zkušenosti přijali soudkyně SDEU Sacha Prechal a soudce ESLP András Sajó. Eduardo Gill-Pedro a Xavier Groussot z Lund University budou učit obecný kurz zaměřený na ochranu lidských práv v rámci EÚLP a EU. Specializovaný kurz na téma 'Right to Privacy in a Digital Age' připraví Orla Lynskey z London School of Economics and Political Science. Dále se účastníci letní školy mohou těšit na přednášky a diskuse s Barbarou Havelkovou, Janem Komárkem či Danielem Sarmientem. Na profily všech lektorů a obsah jejich kurzů se podívejte tady.
 
Součástí druhého týdne bude i panelová diskuse o ochraně soukromí na internetu mezi Orlou Lynskey, redaktorkou týdeníku Respekt Silvií Lauder, zástupcem právního oddělení společnosti Google a studenty. V posledních dvou dnech letní školy budou její účastníci moci zužitkovat získané znalosti a zkušenosti při moot courtu.
 
Ptáte se, co vede každý rok třicet studentů k tomu, aby dobrovolně strávili dva prázdninové týdny „ve škole“? „Kombinace prostředí, obsahu, kvality, atmosféry a ceny,“ nabízí ve svém článku odpověď jeden z bývalých účastníků Adam Oleš.
 
Kompletní informace o letní škole najdete na jejích webových stránkách nebo na Facebooku
 
Uzávěrka přihlášek je 30. dubna 2015.
 
Za organizační tým letní školy,
Jan Exner

Důležité odkazy

Informační systém Studium

více...

Nástěnka

více...

E-shop

více...

Nabídky práce

více...

 

Fakultní časopisy

AUC Iuridica 3/2017

více...

Jurisprudence 4/2017

více...

Právněhistorické studie č. 47/1

více...

PLWP (Working Papers) 2017/III

více...

Univerzita Karlova
© 2012 - 2016 Právnická fakulta
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, nám. Curieových 901/7, 116 40 Praha 1, tel. +420 221 005 111