Úspěch našich studentů - Willem C. Vis International Commercial Moot

Na jaře proběhlo ve Vídni celosvětové finále moot-courtu Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot („Vis Moot“).

Vis Moot je prestižní mezinárodní soutěž založená v roce 1994, které se v posledních letech účastní téměř 300 právnických fakult těch nejvěhlasnějších univerzit z celého světa. V akademickém roce 2014/2015 proběhl již 22. ročník této soutěže.

Tým studentů PFUK složený z Josefíny Bartkové, Jana Lembase, Yvette Sanderové a Michala Zabadala zaznamenal v letošním ročníku významný úspěch v podobě 68. místa z celkových 298 univerzit.

Jedná se o historicky nejlepší výsledek nejen PFUK v této soutěži ale i o nejlepší umístění české univerzity vůbec.

Mimo to byl Jan Lembas oceněn individuální cenou Honorable Mention for Best Advocate za jeho prezentaci argumentace a tím se zařadil do elitní skupiny 62 studentů z celkových cca 2000 účastníků soutěže, kteří tuto cenu obdrželi.

Tým za sebou nechal celou řadu špičkových světových týmů z anglofonních zemí včetně těch nejprestižnějších univerzit. O pouhé 3 body od rozhodců z celkového maxima 1200 bodů unikla týmu další historická meta v podobě postupu do eliminačních kol, do nichž postupuje prvních 64 univerzit a která se dosud musela obejít bez české účasti.

Vis Moot je na PFUK organizován v rámci volitelného předmětu International Commercial Arbitration Moot v zimním semestru pod vedením prof. JUDr. Moniky Pauknerové, CSc., DSc., doc. JUDr. Vladimíra Balaše, CSc. Předmětem hmotněprávní problematiky Vis Mootu je spor z kupní smlouvy s mezinárodním prvkem a tedy řešení právních otázek spojených s Úmluvou OSN o smlouvách o mezinárodní koupi zboží. Procesní složka se pak zabývá aspekty mezinárodní obchodní arbitráže, ve které je spor řešen v souladu s pravidly některého z mezinárodních rozhodčích soudů. Jako rozhodci působí profesionálové v oboru, tj. advokáti, soudci, rozhodci či akademici.

Soutěž probíhá v anglickém jazyce. Každý ročník soutěže začíná v říjnu a trvá cca do dubna, další informace obdrží všichni zájemci na prvním semináři předmětu International Commercial Arbitration Moot v říjnu 2015.

V případě otázek se můžete obracet na kouče týmu JUDr. Zbyška Kordače, Ph.D., JUDr. Stanislava Kubu a Mgr. Petra Vošahlíka na emailovou adresu praguepremoot @ gmail.com


Důležité odkazy

Informační systém Studium

více...

Nástěnka

více...

E-shop

více...

Nabídky práce

více...

 

Fakultní časopisy

AUC Iuridica 3/2017

více...

Jurisprudence 4/2017

více...

Právněhistorické studie č. 47/1

více...

PLWP (Working Papers) 2017/III

více...

Univerzita Karlova
© 2012 - 2016 Právnická fakulta
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, nám. Curieových 901/7, 116 40 Praha 1, tel. +420 221 005 111