Úspěch našich studentů v JESSUP Moot Court

 

V pátek 19. 2. 2016 se v budově Nejvyššího správního soudu v Brně konalo národní kolo soutěže v simulovaném soudním procesu z oblasti mezinárodního práva veřejného. Jednalo se o národní kolo v největší soutěži v MPV na světě, pojmenované Philip C. Jessup International Law Moot court Competition.

Tým PF UK ve složení Tomáš Bruner, Iva Čechráková, Barbora Homolková, Marek Teššer a Petr Pospíšil v národním kole zvítězil a Marek Teššer rovněž získal ocenění za nejlepšího řečníka národního kola.

Na přelomu března a dubna se v americkém Washingtonu, D.C. koná mezinárodní kolo, na němž bude tým Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a Českou republiku reprezentovat.

Letošní téma „Jessupu“ se tak jako každý rok zaměřuje na konkrétní aktuální události, přičemž letos se jedná o sledování internetu (surveillance) a únik informací o něm (inspirace v aféře Snowden), přeshraniční kyber útoky, zásah do kulturního střediska státu na území státu jiného (inspirace v kauze Německo v. Itálie před Mezinárodním soudním dvorem) a mnoha dalšími tématy.


Důležité odkazy

Informační systém Studium

více...

Nástěnka

více...

E-shop

více...

Nabídky práce

více...

 

Fakultní časopisy

AUC Iuridica 3/2017

více...

Jurisprudence 4/2017

více...

Právněhistorické studie č. 47/1

více...

PLWP (Working Papers) 2017/III

více...

Univerzita Karlova
© 2012 - 2016 Právnická fakulta
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, nám. Curieových 901/7, 116 40 Praha 1, tel. +420 221 005 111