Tisk z notebooků

Tisk z notebooků na síťových tiskárnách

Uživatelé počítačové sítě Právnické fakulty UK mohou využít na svých soukromých nebo služebních noteboocích službu síťového tisku iPrint. Pomocí služby iPrint mohou uživatelé počítačové sítě PF UK tisknout na kteroukoliv síťovou, na kterou mají přidělená oprávnění k tisku (více dále). Aby bylo možné využít službu iPrint, musí být uživatel připojen k wifi síti eduroam v budově právnické fakulty UK. Pro úspěšnou instalaci iPrint klienta musí mít uživatel ve svém zařízení oprávnění administrátora. Před instalací síťových tiskáren si musí uživatel do svého notebooku nainstalovat klienta služby iPrint. Pro instalaci klienta iPrint přejděte na stránku https://print.prf.cuni.cz a klikněte na odkaz "Instalovat klienta aplikace iPrint". Tím se do Vašeho počítače stáhne instalační program klienta iPrint, který nainstalujte. Instalaci tiskáren včetně ovladačů provedete kliknutím na odkaz s názvem požadované tiskárny na webu https://print.prf.cuni.cz. Před instalací tiskárny musíte zadat své přihlašovací jméno a heslo do fakultní počítačové sítě. Po ověření oprávnění k tisku na zvolené tiskárně je tiskárna nainstalována.
 
Studenti PF UK
Studenti si do svých zařízení mohou nainstalovat tyto tiskárny:
Tiskarna017_barevna
Tiskarna017_cernobila
Printer012_colour1
Printer012_bw1
Tisk na těchto tiskárnách je zpoplatněn, dle příslušného ceníku který je k dispozici ve studovnách, kde jsou tiskárny umístěny. Podporované operační systémy jsou: Windows 7 x86 a x64, Windows 8/8.1 x86 a x64.

Zaměstnanci PF UK
Pokud chce zaměstnanec zpřístupnit některou ze stávajících tiskáren (nebo multifunkčních strojů, dále jen tiskárna) do systému iPrint a tato tiskárna ještě není uvedena v seznamu tiskáren na stránce https://print.prf.cuni.cz, tak kontaktuje oddělení informačních technologií, které dle požadavků zajistí příslušná oprávnění k tisku a zveřejnění tiskárny v systému iPrint.
 
Postup instalace tiskáren v operačním systému Windows 7
 
Postup instalace tiskáren v operačním systému Windows 8/8.1

 

Fakulta

Důležité odkazy

Informační systém Studium

více...

Nástěnka

více...

E-shop

více...

Nabídky práce

více...

 

Fakultní časopisy

AUC Iuridica 1/2019

více...

Jurisprudence 2/2019

více...

Právněhistorické studie č. 48/2

více...

PLWP (Working Papers) 2019/I

více...

Univerzita Karlova
© 2012 - 2016 Právnická fakulta
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, nám. Curieových 901/7, 116 40 Praha 1, tel. +420 221 005 111