Regionální finále European Law Moot Court Competition 2014/2015 na PF UK

 

ELMC představuje nejprestižnější soutěž na poli evropského práva, které se každoročně účastní top právnické univerzity z celého světa. Soutěž spočívá v simulovaném problému z oblasti práva EU. ELMC se skládá z písemného kola, regionálních kol a celoevropského finále. Vybraný tým (skládající se ze tří až čtyř studentů a jednoho supervizora) nejprve vypracuje písemná podání za obě strany k předloženým otázkám. Na základě ohodnocení písemných podání postupuje ze všech přihlášených univerzitních týmů 48 nejlepších do 4 regionálních kol. Vítězné týmy z regionálních kol postupují do celoevropského finále, které probíhá na půdě Soudního dvora EU v Lucemburku. 

Právnická Fakulta Univerzity Karlovy v Praze zaštiťuje každoročně vybraný tým studentů PF UK, jenž reprezentuje svoji alma mater v souboji s ostatními celosvětovými univerzitami. Katedra evropského práva, která supervizuje vybrané týmy studentů v moot court soutěžích v evropském právu, slavila dosud nemalé úspěchy v těchto soutěžích. PF UK byla proto poctěna možností být hostitelem jednoho ze čtyř regionálních finále letošního ročníku vedle Columbia Univerzity New York, Università di Pisa a Universität Bremen.
 
Regionální finále proběhne na půdě fakulty ve dnech 19. až 22. února 2015 a je spolupořádáno s advokátní kanceláří White & Case LLP, která je generálním partnerem regionálního finále v Praze. Sponzorsky se podílí kanceláře AK Giese a Allen and Overy.
 
Do Prahy se sjede 12 nejlepších týmů z předních zahraničních univerzit a v roli soudců zasednou přední odborníci na evropské právo ze Soudního dvora EU (např. Dieter Kraus vedoucí kabinetu předsedy Soudního dvora), Evropské Komise, zahraničních univerzit a mezinárodních AK.
Z důvodu striktní anonymity soutěžních týmů není zveřejněno, odkud 12 nejlepších týmů pochází, nicméně tyto informace budou zveřejněny na finále soutěže v sobotu.
 
Přijďte se podívat, kdo soutěží, jak takové finále vypadá
a jak si povedou kolegyně a kolegové z jiných právnických fakult!
 
Finále se koná v sobotu od 15:30 hod v místnosti č. 100.

 


Důležité odkazy

Informační systém Studium

více...

Nástěnka

více...

E-shop

více...

Nabídky práce

více...

 

Fakultní časopisy

AUC Iuridica 3/2017

více...

Jurisprudence 4/2017

více...

Právněhistorické studie č. 47/1

více...

PLWP (Working Papers) 2017/III

více...

Univerzita Karlova
© 2012 - 2016 Právnická fakulta
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, nám. Curieových 901/7, 116 40 Praha 1, tel. +420 221 005 111