Oficiální zpráva: Mimořádný úspěch studentů právnické fakulty Univerzity Karlovy v mezinárodní soutěži v investiční arbitráži

 

Studenti 4. ročníku PFUK, Bára Bečvářová, Zsuzsanna Lászlóová a Michal Zabadal pod vedením doc. Balaše a koučů Veroniky Kinclové a Michala Stanka za přispění sponzora, advokátní kanceláře Clifford Chance, zaznamenali nebývalý úspěch v prestižní mezinárodní soutěži v investiční arbitráži - Foreign Direct Investment Arbitration Moot (www.fdimoot.org).
 
V konkurenci týmů z nejlepších univerzit z celého světa studenti pražské právnické fakulty vyhráli druhé místo za nejlepší písemné podání žalobce-investora.
 
V celkovém žebříčku se pak tým PFUK umístil na 10. místě z celkem 51 týmů, které se zúčastnily finále na King's College v Londýně.
 
Studentům Zsuzsanně Lászlóové a Michalovi Zabadalovi se navíc podařilo v konkurenci celkem 150 advokátů-oralistů získat individuální ocenění za mimořádný přednes argumentace tzv. honorable mention for best speaker, které se uděluje pouze 10 nejlepším oralistům.
 

Předmětem této prestižní soutěže je simulace sporu mezi investorem a státem. Soutěžící týmy musejí nejprve vypracovat písemná podání za obě strany sporu a následně své argumenty obhájit v  ústních kolech soutěže před tribunálem složeným z předních odborníků z oblasti mezinárodní investiční arbitráže.  

 

JEŠTĚ JEDNOU VŠEM BLAHOPŘEJEME!


Důležité odkazy

Informační systém Studium

více...

Nástěnka

více...

E-shop

více...

Nabídky práce

více...

 

Fakultní časopisy

AUC Iuridica 3/2017

více...

Jurisprudence 4/2017

více...

Právněhistorické studie č. 47/1

více...

PLWP (Working Papers) 2017/III

více...

Univerzita Karlova
© 2012 - 2016 Právnická fakulta
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, nám. Curieových 901/7, 116 40 Praha 1, tel. +420 221 005 111