PRÁVNÍK/PRÁVNIČKA ODD.PRÁVNÍHO A SEKRETARIÁTU KANCELÁŘE TAJEMNÍKA MĚÚ ZNOJMO

• Úvazek: Full-time
  • Mzda: 11.PL.TŘÍDA;NÁSTUP.PLAT 25280 HM-37170 HM+OS.PŘÍPL

Popis pracovní pozice

Druh práce:                            právník/právnička oddělení právního a sekretariátu

Místo výkonu práce:             Znojmo

Pracovní poměr na dobu:     neurčitou

Předpokládaný nástup:         březen 2023 (příp. dle dohody)

Platové zařazení:                   11. platová třída, zařazení do platové třídy dle nařízení vlády č. 222/2010 Sb., o katalogu prací ve veřejných službách a správě, v platném znění, a nařízení vlády č.  341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, v platném znění (kvalifikační předpoklady).

Popis pracovní pozice:          výkon komplexních činností dle správního řádu; konzultační a poradenské činnosti v oboru působnosti územně samosprávného celku pro vedení města a odbory městského úřadu; tvorba a kontrola smluvní dokumentace a interních předpisů; vyřizování žádostí podaných v souladu se zákonem č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, v platném znění; vyřizování podnětů a stížností občanů.

Základní předpoklady:

• státní občanství ČR, příp. cizí státní občan s trvalým pobytem v ČR,
  • věk min. 18 let,
  • svéprávnost,
  • bezúhonnost,
  • zdravotní způsobilost,
  • ovládání jednacího jazyka.

Kvalifikační požadavky:

Ukončené vysokoškolské vzdělání v bakalářském nebo magisterském studijním programu  právního směru na právnické fakultě v ČR.

Požadavky na uchazeče:

• znalost činností územních samosprávných celků,
  • znalost právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci: zákon č. 500/2004 Sb., správní řád; zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení); zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník; zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce; zákon č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů; zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím; vše v platném znění, včetně prováděcích vyhlášek,
  • trestní, občanská a morální bezúhonnost,
  • schopnost analytické a koncepční práce,
  • psychická odolnost vůči zátěži a stresu,
  • výborné komunikační schopnosti,
  • velmi dobrá znalost práce na PC (Word, Excel aj.),
  • vysoké pracovní nasazení, spolehlivost, zodpovědnost, flexibilita,
  • samostatné jednání a rozhodování,
  • pozitivní přístup k řešení problémů,
  • ochota dalšího vzdělávání,
  • smysl pro týmovou práci.

K přihlášce je nutno připojit:

• strukturovaný životopis, ve kterém se uvedou údaje o všech dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech,
  • výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem – pokud takový doklad domovský stát nevydá, doloží bezúhonnost čestným prohlášením),
  • ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání,
  • doklady prokazující schopnosti a dovednosti mající vztah k pozici, na kterou je výběrové řízení vypisováno (kopie případných osvědčení o absolvování vzdělávání nebo kurzů),
  • souhlas s nakládáním s poskytnutými osobními údaji pro účely tohoto výběrového řízení ve smyslu zákona č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů.

Lhůta pro podání přihlášek: do 12.00 hod. dne 31.01.2023

Přihlášku je možno zaslat písemně v zalepené obálce na adresu Městský úřad Znojmo –oddělení personálních věcí a vzdělávání, Obroková 1/12, 669 02 Znojmo nebo na stejnou adresu přinést osobně na podatelnu Městského úřad Znojmo na ul. Obrokovou 1/12. Obálky se vždy označí slovy: „výběrové řízení – právník/právnička oddělení právního a sekretariátu“.