Právní asistent/ka pro oblast IP

• Úvazek: Part-time

Popis pracovní pozice

Hledáme právního asistenta/asistentku

Půlroční placená stáž v oblasti práva duševního vlastnictví (leden – červen 2023) je vhodná i pro studenty posledních ročníků.

Kdo jsme?

Centrum pro přenos poznatků a technologií UK (CPPT) je samostatná součást Univerzity Karlovy. Propojujeme naše vědce s externími partnery: firmami, neziskovými organizacemi, veřejnými institucemi, kraji, městy a dalšími. Cílem je nalézt pro univerzitní know-how, vynálezy a inovace praktické uplatnění a pozitivní společenský dopad. Budujeme inovační podhoubí UK, vzděláváme, propojujeme a motivujeme studenty i zaměstnance, chráníme duševní vlastnictví UK. Zajišťujeme propojení vědy, inovací a kulturních zážitků pro akademickou obec i širokou veřejnost v prostorách Kampusu Hybernská a přispíváme k naplňování tzv. třetí role univerzity.

• Zajímá vás aplikace vědeckých poznatků do praxe? Chcete se podílet na její realizaci?
  • Orientujete se, alespoň zběžně, v oblasti práva na ochranu duševního vlastnictví?
  • Baví vás rešerše a chcete využívat angličtinu?

Pak se moc těšíme na Vaše CV!

Co bude Vaším úkolem?

• Budete právně podporovat nadějně rozjednané spolupráce mezi UK a externími partnery
    (např. NNO, veřejné instituce, soukromé subjekty) do konkrétních výsledků, tzn. aplikace poznatků především ze sociálních a humanitních věd do praxe;
  • podílet se na tvorbě strategie mezisektorové spolupráce;
  • stanete se součástí malého přátelského týmu
  • a získáte možnost rozvíjet své schopnosti a profesně se vzdělávat, a to i v kontaktu se zahraničím.

Měl/a byste mít:

• právní vzdělání (můžete být i student/ka posledního ročníku);
  • schopnost orientace v legislativě EU;
  • anglický jazyk na pokročilé úrovni (B2+);
  • samostatný, iniciativní přístup při řešení spoluprací s externími partnery;
  • schopnost dotahovat věci do konce;
  • nadhled a pokoru – ne vždy se vše povede a někdy to jde pomalu;
  • dobrou uživatelskou znalost práce s PC (MS Office).

Nabízíme Vám:

• práci na poloviční úvazek s možností velké časové flexibility;
  • možnost částečné práce z domova;
  • praxi v prestižní instituci;
  • inspirativní pracovní prostředí;
  • podporu samostatného rozhodování a iniciativy;
  • kancelář v centru Prahy (Praha 1, Petrská ul.);
  • možnost osobního i profesního vzdělávání;
  • dny volna navíc pro osobní rozvoj;
  • motivující finanční ohodnocení;
  • stravovací paušál
  • a další zaměstnanecké benefity (sport, kul- tura, volný čas) – kompletní nabídka ZDE.

Zaujala Vás naše nabídka?

Pošlete nám, prosím, svůj profesní životopis spolu se stručným motivačním dopisem na e-mailovou adresu ivana.sykorova@ruk.cuni.cz. Vybrané uchazeče brzy pozveme k osobnímu setkání.

Zasláním svého životopisu nám udělujete souhlas ke zpracování a uchování Vašich osobních údajů podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Vaše osobní materiály považujeme za důvěrné a bude s nimi nakládáno v souladu s citovaným Nařízením a zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů.