asistent soudce Nejvyššího správního soudu

asistent soudce Nejvyššího správního soudu

Nejvyšší správní soud
Brno
  • Vhodné pro: Absolvent
  • Úvazek: Full-time
  • Mzda: 14. platová třída

Popis pracovní pozice

Michal Bobek hledá vhodné kandidáty na pozice asistentů soudce Nejvyššího správního soudu

 

Práce asistenta/asistentky soudce Nejvyššího správního soudu spočívá v přípravě podkladů pro rozhodovací činnost, zejména v přípravě konceptů rozhodnutí. Jedná se o pracovní poměr na plný úvazek založený jmenováním. Řídí se § 14 zákona č. 150/2002 Sb., soudní řád správní, a dále zákoníkem práce.

 

požadavkům patří, kromě ukončeného magisterského vysokoškolského vzdělání v oboru právo a bezúhonnosti, především schopnost myslet a samostatně argumentovat. Úspěšní kandidáti by měli být osobností přemýšlivou, připraveni diskutovat a naslouchat, s citem pro férovost a empatií. Nezbytná je pozornost pro detail, stejně jako trpělivost.

 

Platové ohodnocení se řídí zákoníkem práce a nařízením vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, v aktuálním znění. Jedná se o 14. platovou třídu se zvláštním příplatkem a možností přiznání, po zkušební době, osobního ohodnocení. NSS dále nabízí mimo jiné: (i) získání praxe pro složení odborné justiční zkoušky na vrcholném orgánu správního soudnictví; (ii) možnost dalšího vzdělávání, jazykové kurzy a možnost účasti na odborných školeních pořádaných zejména Justiční akademií; (iii) 5 týdnů dovolené a 4 dny indispozičního volna; (iv) relativně pružné uspořádání pracovní doby, včetně částečné možnosti práce z domova; (v) každý rok možnost čerpat příspěvek z fondu kulturních a sociálních potřeb či kartu MULTISPORT; (vi) stravenkou kartu; (vii) služební notebook.

 

A pak už jenom samá pozitiva a sociální jistoty, chtělo by se dodat. Je nicméně spíše nepravděpodobné, že pobytem ve 14. platové třídě si úspěšní kandidáti výrazně přilepší majetkově. Cílem však je, aby spoluprací v týmu Bobek všichni zúčastnění bohatli intelektuálně. Další osobnostní i profesní růst spolupracovníků je prioritou.

 

Nástup možný od 11. července 2022 či co nejdříve po tomto datu.

 

Pokud Vás tato nabídka oslovila, pak zašlete prosím strukturovaný životopis a motivační dopis do 1. června 2022 na adresu prace@nssoud.cz Vybraní uchazeči/uchazečky budou pozváni k písemnému kolu výběrového řízení, které spočívá v přípravě konceptu rozsudku na základě poskytnutých podkladů. Následovat bude ústní pohovor.

 

Zasláním materiálů s Vašimi osobními údaji dáváte Nejvyššímu správnímu soudu souhlas ke zpracováním Vašich osobních údajů za účelem výběrového řízení v souladu s čl. 6 a 7 Obecného nařízení o ochraně osobních údajů (EU) 2016/679 (Úř. věst. L 119 ze dne 4.5.2016).