Právník/Ekonom v oddělení Bankovnictví

• Úvazek: Full-time
  • Mzda: 14. platová třída/až 51 530 Kč

Popis pracovní pozice

Máte zkušenosti z tvorbou legislativy a právními předpisy
finančního trhu?
Pak hledáme právě Vás

Právnička/ekonomka nebo právník/ekonom v oddělení Bankovnictví

• Místo výkonu služby v centru Prahy
  • Služební poměr na dobu neurčitou ve 14. platové třídě
  • Termín pro podávání přihlášek do 23. února 2024
  • cara lev Předpokládaný termín nástupu duben až květen 2024

Čím se zabývá oddělení?

Vytváří a prezentuje pozici ČR při vyjednávání evropské legislativy, kterou následně implementuje do českého právního řádu a připravuje návrhy zákonů v oblasti regulace bank, stavebního spoření, družstevního peněžnictví a regulace České národní banky.

Co bude Vaše práce?

Tvorba legislativy a vyjednávání právních předpisů na finančním trhu na evropské úrovni; práce v perspektivním kolektivu; práce na novém zákonu nahrazujícím zákon o bankách a zákon o spořitelních a úvěrních družstvech.

Co Vám můžeme nabídnout?

• 25 dní dovolené, 5 dní indispozičního volna a až 5 dní studijního volna ročně
  • Možnost práce z domova až 4 dny v měsíci a pružnou služební dobu
  • Čerpání individuálních příspěvků z FKSP a víceúčelová karta MultiSport
  • Možnost umístění dítěte v dětské skupině
  • Platový tarif až 51 530 Kč dle započitatelné praxe[1]
  • Stravenkový paušál
  • Zvýhodněné tarify mobilního operátora pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky

Co je na pozici potřeba?

• Zájem o uvedenou oblast regulace a ochotu se v této oblasti dále vzdělávat
  • Vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu v oboru Ekonomie; Právo, právní a veřejnosprávní činnost
  • Znalost cizího jazyka: anglického, nebo francouzského, nebo německého jazyka odpovídající alespoň 2. úrovni (stupni)[2]
  • Způsobilost mít přístup k utajovaným informacím stupně utajení Vyhrazené v souladu se zákonem č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací
    a o bezpečnostní způsobilost
  • Trestní bezúhonnost

Zaujala Vás nabídka? Podrobné informace o pozici, požadavcích a vykonávané činnosti naleznete

ZDE

[1] V závislosti na počtu let praxe v souladu s přílohou č. 2 nařízení vlády č. 304/2014 Sb., o platových poměrech státních zaměstnanců, ve znění pozdějších předpisů.

[2] Rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy č. j. MSMT- 24156/2019 ze dne 3. září 2019, kterým se stanoví Seznam standardizovaných jazykových zkoušek pro účely systému jazykové kvalifikace zaměstnanců ve správních úřadech.