Právník/Právnička v odd. Mezinárodní arbitráže a ochrana zahraničních investic

Ministerstvo financí
Letenská 15
  • Vhodné pro: Student, Absolvent
  • Úvazek: Full-time
  • Mzda: 15. platová třída/39 820 Kč - 59 020 Kč

Popis pracovní pozice

Zajímáte se o Mezinárodní arbitráže a ochranu zahraničních investic?
Pak hledáme právě Vás!
Právník v samostatném oddělení Mezinárodní arbitráže a ochrana zahraničních investic

• Místo výkonu služby na Praze 1 – blízko Malostranského náměstí
  • Služební poměr na dobu neurčitou (15. platová třída)
  • Termín pro podávání přihlášek do 17. března 2023
  • cara lev Předpokládaný termín nástupu je květen 2023

​​​​​​​Co bude Vaše práce?

Samostatné oddělení Ministerstva financí Mezinárodní arbitráže a ochrana zahraničních investic má na starosti především agendu zastupování státu ve sporech s investory před mezinárodními investičními tribunály, sjednávání mezinárodních dohod o podpoře a ochraně investic a účast na jednáních o problematice mezinárodních investic a sporů v rámci mezinárodních organizací. Budete se tedy především podílet na posuzování oznámení o existenci sporu podaných zahraničními subjekty podle dohod o podpoře a ochraně investic, připravovat podání předkládané Českou republikou v arbitrážních řízeních ve spolupráci s předními externími advokátními kancelářemi a účastnit se jednání mezinárodních investičních tribunálů ve sporech, na kterých budete spolupracovat.

Co Vám můžeme nabídnout?

• 25 dní dovolené a 5 dní indispozičního volna ročně
  • Možnost práce z domova 4 dny v měsíci a pružnou služební dobu
  • Až 5 dní studijního volna ročně
  • Čerpání individuálních příspěvků z FKSP
  • Adaptační proces pro nové zaměstnance
  • Možnost umístění dítěte v dětské skupině
  • Stravování v budově ministerstva a příspěvek na stravování
  • Platový tarif až 59 020 Kč*, navíc osobní příplatek a odměny dle výkonu

Co je na pozici potřeba?

• Vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu v oboru Ekonomie nebo Právo, právní a veřejnosprávní činnost
  • 2. stupeň znalosti anglického, německého nebo francouzského jazyka
  • Trestní bezúhonnost
  • Samostatnost, pečlivost, rozhodnost, zodpovědnost
  • Komunikační a organizační dovednosti

Zaujala Vás nabídka? Podrobné informace o pozici, požadavcích a vykonávané činnosti naleznete zde: https://www.mfcr.cz/cs/o-ministerstvu/kariera/volna-mista-mf/pravnik-pravnicka-v-odd-mezinarodni-arbi-50585

[1] Rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy č. j. MSMT- 24156/2019 ze dne 3. září 2019, kterým se stanoví Seznam standardizovaných jazykových zkoušek pro účely systému jazykové kvalifikace zaměstnanců ve správních úřadech.