MINISTERSTVO VNITRA odbor legislativy a koordinace předpisů – oddělení publikace Sbírky zákonů a Sbírky mezinárodních smluv hledá členy týmu projektu elektronické Sbírky zákonů a elektronického legislativního procesu (e-Sbírka a e-Legislativa)


Náplň práce:
Jedná se o neopakovatelnou možnost podílet se na vzniku zcela nové formy přípravy a publikace právních předpisů, a zajistit si tak zajímavou položku v CV. Činnosti v týmu jsou různorodé, mohou zahrnovat např. tyto činnosti
• revize právních předpisů z hlediska správnosti jejich znění, platnosti a účinnosti v souvislosti s vytvářením jejich sbírky v elektronické podobě
• vytváření slovníku právních pojmů v návaznosti na slovník EUROVOC
• spolupráce při vytváření a testování nástrojů e-Sbírky a e-Legislativy, např. šablony pro vytváření právních předpisů, pokud jde o právní aspekty, uživatelskou přívětivost apod.
• spolupráce při tvorbě koncepčních, legislativně-právních a právních dokumentů týkajících se rozvoje systémů e-Sbírka a e-Legislativa
Místo výkonu práce: Praha 4

Kvalifikační požadavky: vysokoškolské vzdělání v oboru právo

Další požadavky:
• dobrá orientace v právním řádu České republiky, alespoň teoretická znalost procesu jeho tvorby, zejména jednacích řádů a legislativních pravidel příslušných orgánů (vláda, komory Parlamentu)
• spolehlivost, samostatnost a kreativita při řešení problémů (v mezích práva)
• uživatelská znalost PC a komerčních právních informačních systémů
• zkušenosti s tvorbou právních předpisů výhodou
• znalosti a zkušenosti v oblasti právní informatiky a sémantických technologií výhodou
• zkušenosti s projektovým řízením výhodou
Platové zařazení: 13. platové třída a 14. platová třída

Postup pro podání přihlášky do výběrového řízení, podmínky účasti, kontakty a formuláře jsou k dispozici na stránkách Ministerstva vnitra: http://www.mvcr.cz/lg (v případě že by aktuálně nebyly předmětné informace uvedeny, volejte 974 817 333)

Nabízíme: tvůrčí práci v přátelském kolektivu, systém benefitů garantovaný kolektivní smlouvou - 5 týdnů dovolené, 5 dní tzv. indispozičního volna (sick days), závodní stravování, vzdělávací kurzy, školení, čerpání příspěvků z fondu kulturních a sociálních potřeb - příspěvek na penzijní připojištění se státním příspěvkem, příspěvek na kulturní a sportovní akce, možnost využití rekreačních zařízení zaměstnavatele atd.
Typ poměru: služební poměr na dobu neurčitou (po složení úřednické zkoušky)

V případě dotazů kontaktujte Mgr. Aleše Golu, vedoucího oddělení: ales.gola @ mvcr.cz

 


Důležité odkazy

Informační systém Studium

více...

Nástěnka

více...

E-shop

více...

Nabídky práce

více...

 

Fakultní časopisy

AUC Iuridica 3/2018

více...

Jurisprudence 4/2018

více...

Právněhistorické studie č. 48/1

více...

PLWP (Working Papers) 2018/II

více...

Univerzita Karlova
© 2012 - 2016 Právnická fakulta
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, nám. Curieových 901/7, 116 40 Praha 1, tel. +420 221 005 111