Ministerstvo dopravy vyhlašuje výběrového řízení na pozici: „Právník/právnička v Oddělení právní pomoci v Odboru právním v Sekci legislativně právní Ministerstva dopravy“

Hledáme kolegu/kolegyni do Oddělení právní pomoci na Odboru právním v Sekci legislativně právní na Ministerstvu dopravy

Nabízíme zajímavou práci v příjemném pracovním prostředí v centru Prahy s dobrou dopravní dostupností. Chcete-li získat cenné zkušenosti a rozšířit si právní znalosti a dovednosti, tato pozice je právě pro Vás.

V nabízené pozici se setkáte s rozmanitou právní činností, neboť do působnosti oddělení náleží poskytování právní pomoci ostatním útvarům ministerstva ve všech oborech práva, s nimiž činnost těchto útvarů souvisí (nejčastěji právo občanské, obchodní, správní, pracovní, evropské), což úspěšnému zájemci umožní prohloubit si v rámci plnění pracovních úkolů znalost právních předpisů nejen v oblasti dopravy, nýbrž i řady dalších (např. služební zákon, autorský zákon, informační zákon, zákon o majetku ČR, zákon o registru smluv, zákon o zadávání veřejných zakázek atd.).

Činnost oddělení spočívá zejména ve zpracování stanovisek ke konkrétním právním problémům, posuzování návrhů smluv uzavíraných ministerstvem, poskytování právních konzultací, zpracovávání vyjádření v soudních řízeních a zastupování ministerstva před soudy.

Nabízená pozice je vhodná pro zkušené i začínající právníky (absolventy). Požadujeme magisterské vysokoškolské právnické vzdělání, uživatelskou znalost práce s PC (zejm. MS Word, ASPI), pečlivost a ochotu učit se novým věcem. Nabízíme přátelský kolektiv, který je v rámci celého odboru pestrý, ale současně soudržný a vstřícný.

Úspěšný uchazeč bude přijat do pracovního poměru na dobu určitou (zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou) s případným výhledem dlouhodobější či trvalé spolupráce, ve 13. platové třídě s možností zajímavého osobního příplatku.

Dále nabízíme pružnou pracovní dobu, možnost průběžného právního vzdělávání, zvýhodněné jazykové kurzy v budově ministerstva (70 % hradí zaměstnavatel), stravování přímo v budově ministerstva, příspěvek na stravování z FKSP, 5 týdnů dovolené, 5 dní zdravotního volna, příspěvek na penzijní připojištění, možnost sportovních aktivit v budově ministerstva i jiných sportovištích (Multisport karta), možnost umístění dítěte v dětské skupině Mašinka v budově ministerstva, příspěvek na dětskou rekreaci, lístky do divadla, poukázky Unišek+ 2x ročně v celkové hodnotě 2.600,- Kč.

Své životopisy zasílejte do 12. dubna 2018 na e-mail: zamestnani @ mdcr.cz

Upozorňujeme, že k zařazení Vaší přihlášky do výběrového řízení je nezbytné uvést v motivačním dopisu následující texty v tomto znění:

1. Souhlas se zpracováním osobních údajů: Prohlašuji, že v souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, souhlasím se zpracováním svých osobních údajů uvedených v této přihlášce a jejích přílohách, které tímto poskytuji Ministerstvu dopravy pro jejich další zpracování za účelem vyhledání vhodné nabídky mého pracovního uplatnění na Ministerstvu dopravy. Tento souhlas uděluji na dobu 6 měsíců ode dne odeslání této přihlášky do výběrového řízení.

2. Vyloučení střetu zájmů uchazeče: Prohlašuji, že zasláním své přihlášky do výběrového řízení stvrzuji, že si nejsem vědom/a osobních ani profesních vazeb, které by při vykonávání činnosti v pozici, o kterou se ucházím, znamenaly střet zájmu.

Budeme se těšit na případnou milou spolupráci s Vámi.

Kontakt:
Ing. Beathe Hanzalová
tel.: 225 131 602, 607 018 281
e-mail: zamestnani @ mdcr.cz


Důležité odkazy

Informační systém Studium

více...

Nástěnka

více...

E-shop

více...

Nabídky práce

více...

 

Fakultní časopisy

AUC Iuridica 1/2018

více...

Jurisprudence 1/2018

více...

Právněhistorické studie č. 47/2

více...

PLWP (Working Papers) 2018/I

více...

Univerzita Karlova
© 2012 - 2016 Právnická fakulta
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, nám. Curieových 901/7, 116 40 Praha 1, tel. +420 221 005 111