Ministerstvo dopravy vyhlašuje výběrového řízení na pozici „Právní specialista / specialistka v Oddělení dopravní a vnější legislativy v Odboru legislativy v Sekci legislativně právní Ministerstva dopravy“

 

Hledáme novou kolegyni nebo nového kolegu na pozici „Právní specialista / specialistka“ v Oddělení dopravní a vnější legislativy v Odboru legislativy v Sekci legislativně právní Ministerstva dopravy.

Nabízíme činnost tvůrčí, pestrou a v mnoha ohledech odborně jedinečnou. Úspěšný kandidát bude mít možnost proniknout do metodologie tvorby práva, bude se podílet na tvorbě návrhů zákonů a nařízení vlády, včetně návrhů koncepčně nových legislativních řešení, a bude se aktivně účastnit obhajoby jím zpracovaných legislativních návrhů při jejich projednávání s ostatními resorty, na půdě poradních orgánů vlády České republiky a v Parlamentu České republiky. Práce na obsazované pozici spočívá rovněž v poskytování podpory věcným útvarům Ministerstva dopravy při zpracování a následném projednání návrhů vyhlášek, jakož i ve zpracování stanovisek k legislativním předlohám zpracovaným jinými resorty, poslanci, Senátem či zastupitelstvy krajů.

Práce na obsazovaném místě je vhodná i pro začínající právníky (absolventy), kteří mají chuť nalézat řešení nových právních problémů s přesahem do unijního a mezinárodního práva, případně do jiných technických a společenskovědních oborů.

Požadavky kladené na uchazeče:

  • vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu Právo a právní věda v oboru Právo;
  • trestní bezúhonnost;
  • zaslání strukturovaného životopisu a motivačního dopisu.

 

Nabízíme:

  • zajímavou práci v prostředí ústředního orgánu státní správy;
  • možnost dalšího vzdělávání a odborného růstu;
  • pracoviště v centru Prahy;
  • odpovídající finanční ohodnocení v rámci platové tarifní třídy 13 v souladu s nařízením vlády č. 304/2014 Sb., o platových poměrech státních zaměstnanců, ve znění pozdějších předpisů;
  • plný pracovní úvazek;
  • pracovní poměr je na dobu určitou po dobu trvání rodičovské dovolené;
  • nástup dle dohody.

 

Dále nabízíme pružnou pracovní dobu, 5 týdnů dovolené, 5 dní indispozičního volna (tzv. sick days), zvýhodněné jazykové kurzy, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění / doplňkové penzijní spoření, kartu Multisport, Unišeky, možnost umístění dítěte v dětské skupině Mašinka v budově ministerstva, příspěvek na dětskou rekreaci, lístky do divadla aj.

Pokud Vás nabídka zaujala, zašlete nám prostřednictvím elektronické pošty na adresu posta @ mdcr.cz přihlášku do výběrového řízení č. j. 2/2019-010-VRZP s přiloženým strukturovaným životopisem a motivačním dopisem.

V předmětu e-mailu je nutno uvést následující text – „Výběrové řízení č. j. 2/2019-010-VRZP“.

Termín pro zasílání přihlášek: do 27. ledna 2019.

Získaná data budou Ministerstvem dopravy zpracována:
pouze za účelem výběru vhodného uchazeče/vhodné uchazečky a následného uzavření smlouvy s vybraným uchazečem/vybranou uchazečkou;
a to po dobu, než bude nalezen/a vhodný/á uchazeč/ka v rámci výběrového řízení č. j. 2/2019-010-VRZP. A dále za účelem ochrany oprávněných zájmů MD např. pro případ stížností neúspěšných uchazečů a to po dobu 1 roku.
Podrobné informace o zpracování Vašich osobních údajů naleznete zde v našem informačním memorandu s odkazem na pověřence.

Budeme se těšit na případnou milou spolupráci s Vámi.


Důležité odkazy

Informační systém Studium

více...

Nástěnka

více...

E-shop

více...

Nabídky práce

více...

 

Fakultní časopisy

AUC Iuridica 4/2018

více...

Jurisprudence 6/2018

více...

Právněhistorické studie č. 48/1

více...

PLWP (Working Papers) 2018/III

více...

Univerzita Karlova
© 2012 - 2016 Právnická fakulta
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, nám. Curieových 901/7, 116 40 Praha 1, tel. +420 221 005 111