Historický úspěch: Tým PF UK vyhrál mezinárodní moot court v evropském právu

 

 

Tým studentů PF UK vyhrál mezinárodní moot court v evropském právu - CEEMC 2016 (Central and East European Moot Court Competition).

O víkendu 30.4. až 1.5.2016 tým studentů PF UK ve složení Lucie Škapová, Kateřina Novotová a Ondřej Dolenský pod vedením dr. Kunertové z Katedry evropského práva PF UK a za pomoci doktorandky Mgr. Benešové se zúčastnil finálního klání soutěže CEEMC, kde porazil 17 zúčastněných univerzit z Evropy a Asie.

Jedná se o historický úspěch, neboť naposled PF UK vyhrála tuto mezinárodní soutěž před 16 lety!

Studenti PF UK předvedli hluboké znalosti letošního případu a vysoce kvalitní mootovací schopnosti, které ocenili i letošní soudci. Tým PF UK v obou ústních kolech postoupil vždy z prvního místa a v písemném kole skončil na druhém místě, kdy ztratil pouhý čtvrt bodu na vítězné písemné podání.

Soudní při tradičně předsedala Generální advokátka Eleanor Sharpston ze Soudního dvora EU v Lucemburku. Mezi soudci zasedli dále např. Generální advokát prof. Michal Bobek, profesoři a přednášející z University of Cambridge a další uznávaní odborníci na evropské právo ze Soudního dvora EU, mezinárodního soudu EFTA, z řad akademie a mezinárodní advokátní kanceláře Clifford Chance.

Letošní finálové klání hostila Univerzita Komenského v Bratislavě a Nejvyšší soud Slovenské republiky, který poskytl své prostory.

Studentům i supervizorkám gratulujeme k fenomenálnímu úspěchu!


Důležité odkazy

Informační systém Studium

více...

Nástěnka

více...

E-shop

více...

Nabídky práce

více...

 

Fakultní časopisy

AUC Iuridica 3/2017

více...

Jurisprudence 4/2017

více...

Právněhistorické studie č. 47/1

více...

PLWP (Working Papers) 2017/III

více...

Univerzita Karlova
© 2012 - 2016 Právnická fakulta
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, nám. Curieových 901/7, 116 40 Praha 1, tel. +420 221 005 111