Historický úspěch našich studentek a studentů ve Vis Mootu!

 

 

Tým studentů PF UK ve složení Bára Bečvářová, Mariam Gulbani, Tadeáš Matys, Mikoláš Růžek a Ekaterina Semenkova se stal historicky prvním českým týmem, kterému se podařilo probojovat do vyřazovací fáze prestižní celosvětové soutěže Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot, tj. mezi nejlepších 64 týmů. V této fázi navíc vyřadil loňského vítěze, tým z University of Ottawa a umístil se tak mezi 32 nejlepšími týmy z celkového počtu 311 univerzit. Studentka LL.M. programu PF UK Mariam Gulbani navíc obdržela i individuální ocenění Honorable Mention for Best Oralist.

Willem C. Vis Moot je simulací mezinárodního rozhodčího řízení, v němž studenti zatupují strany sporu, vzniklého ze smlouvy uzavřené podle Úmluvy OSN o smlouvách o mezinárodní koupi zboží. Soutěž probíhá každoročně od října do března a je rozdělena na písemnou a ústní fázi. V rámci písemné fáze studenti od října do ledna připravují procesní podání za žalobce a následně i za žalovaného. V následující ústní fázi se studenti od ledna do března připravují na ústní prezentace a jejich obhajobu vůči rozhodčímu senátu a protistraně. V rámci této fáze studenti navštěvují několik evropských měst, kde probíhají tréninková utkání proti ostatním univerzitám a následně se všechny týmy zúčastní celosvětového finále ve Vídni.

Tým PF UK je každoročně vybírán z účastníků semináře International Commercial Arbitration Moot vedeném prof. JUDr. Monikou Pauknerovou, CSc., DSc. a doc. JUDr. Vladimírem Balašem, CSc., který probíhá v zimním semestru. Seminář probíhá v anglickém jazyce a je otevřen všem studentům se zájmem o mezinárodní právo soukromé. Příprava studentů v soutěži je během semináře a v jarní části soutěže vedena týmem koučů složeným z JUDr. Zbyška Kordače LL.M. et LL.M., Mgr. Petra Vošahlíka a Mgr. Ondřeje Čecha.

 

BLAHOPŘEJEME!

 


Důležité odkazy

Informační systém Studium

více...

Nástěnka

více...

E-shop

více...

Nabídky práce

více...

 

Fakultní časopisy

AUC Iuridica 3/2017

více...

Jurisprudence 4/2017

více...

Právněhistorické studie č. 47/1

více...

PLWP (Working Papers) 2017/III

více...

Univerzita Karlova
© 2012 - 2016 Právnická fakulta
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, nám. Curieových 901/7, 116 40 Praha 1, tel. +420 221 005 111