CDRC Vienna 2016 - studentka PrF UK Pavlína Krausová obsadila druhé místo!

 

CDRC (CONSENSUAL DISPUTE RESOLUTION COMPETITION) je soutěž ve vyjednávání a v mediaci, jejíž druhý ročník se uskutečnil od 28. června do 2. července 2016 ve Vídni.

Stejný “obchodní spor”, který tradiční studentská soutěž Vis Moot řeší prostřednictvím simulované arbitráže, je v tomto případě předmětem vyjednávání dvou studentských týmů po dvou osobách (právní zástupce a klient) za účasti jednoho mediátora-studenta.

Letos se konflikt týkal nedodaných lahví vzácného vína Mata Weltline Diamond Quality mezi vinařskou společností Vino Veritas Ltd. a distributorem Kaihari Waina Ltd.

Druhý ročník soutěže se nesl ve znamení úspěchu Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Nejen, že byl vědecký pracovník Mezioborového centra PrF UK JUDr. Martin Svatoš, Ph.D. vybrán, aby se stal jedním z pěti expertů - členů pracovní skupiny pro tvorbu problému a důvěrných informací, se kterými pak studenti vyjednávali, ale při náročném výběrovém řízení byli na základě CV a motivačního videa vybrány oba pražské týmy (mediátoři: Aneta Bernardová, Pavlína Krausová a vyjednávači Ondrej Godál, Ota Mach, Mikoláš Růžek, Ondřej Dolenský), což se podařilo jen pěti dalším univerzitám z celého světa.

V konkurenci studentů ze Singapuru, USA, Německa či Anglie se Pavlíně Krausové podařilo získat nádherné druhé místo, a postarala se tak o historický úspěch českých studentů v soutěži mediace a vyjednávání.

Účast studentů zprostředkovalo Mezioborové centrum rozvoje právních dovedností, za což patří velký dík jeho vedoucímu JUDr. Tomáši Horáčkovi, Ph.D. Studenti také v rámci přípravy absolvovali předměty vyučované centrem právě v oblasti mediace a vyjednávání.

Za finanční podporu českého týmu je také potřeba poděkovat AK Rowan Legal, jejíž dva advokáti JUDr. Ing. Miloš Olík a Mgr. Michal Čáp působili jako koučové obou týmů.
 

BLAHOPŘEJEME !

 


Důležité odkazy

Informační systém Studium

více...

Nástěnka

více...

E-shop

více...

Nabídky práce

více...

 

Fakultní časopisy

AUC Iuridica 3/2017

více...

Jurisprudence 4/2017

více...

Právněhistorické studie č. 47/1

více...

PLWP (Working Papers) 2017/III

více...

Univerzita Karlova
© 2012 - 2016 Právnická fakulta
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, nám. Curieových 901/7, 116 40 Praha 1, tel. +420 221 005 111