Zůstali jste pod minimální bodovou hranicí pro přijetí ke studiu?

Pokud jste nedosáhli minimální bodové hranice pro přijetí ke studiu pro akademický rok 2020/2021 a máte o studium programu Právo a právní věda zájem, zvažte prosím následující nabídku programu celoživotního vzdělávání (dále „CŽV“) podle § 60 zákona o vysokých školách, kterou pro Vás Právnická fakulta UK připravila.

Kurz CŽV, v jehož rámci se uskutečňuje program CŽV, je jednoroční a je tvořen předměty uvedenými v doporučeném průběhu studia pro 1. ročník magisterského studijního programu Právo a právní věda pro akademický rok 2020/2021. Účastník CŽV je absolvuje spolu se studenty řádného studia. Úplata za kurz je 49.000,- Kč; bližší podmínky jsou upraveny smlouvou mezi zájemcem o program CŽV a Právnickou fakultou UK. Více informací najdete zde: https://www.prf.cuni.cz/kurz-czv/kurz-czv-2020-2021.

Na základě Podmínek kurzu, schválených Akademickým senátem PF UK, bude poté přijat ke studiu s prominutím přijímací zkoušky každý absolvent programu CŽV, který podá v příslušném roce přihlášku ke studiu, řádně splní všechny předepsané studijní povinnosti kurzu, získá šedesát kreditů do 30. června 2021, dosáhne ve vykonaných studijních povinnostech průměru výsledků zkoušek a klasifikovaných zápočtů do 2,25 (včetně hodnocení „neprospěl“) a podá žádost o přijetí ke studiu bez ověření splnění podmínek výsledkem NSZ. LETOS SE TO POVEDLO 48 ÚČASTNÍKŮM KURZU!

Po kladném vyřízení žádosti a rozhodnutí děkana PF UK o přijetí ke studiu budou úspěšní absolventi programu celoživotního vzdělávání zařazeni do prvního ročníku a následně na základě podání žádosti o uznání úspěšně absolvovaných předmětů jim budou všechny povinnosti splněné v rámci programu CŽV uznány a budou pak zapsáni do druhého ročníku.

V případě, že budete mít o program CŽV zájem, podejte si prosím elektronickou přihlášku do kurzu CŽV; přihlašovat se můžete od 11. července do 9. září 2020, 24:00 hod. zde: https://is.cuni.cz/studium/prijimacky/index.php?do=detail_kurz&cid=6505

Odkaz pro podání přihlášky je dostupný pouze pro přihlášení, uchazečům, kteří podali přihlášku do magisterského studijního programu Právo a právní věda.

O zařazení do programu celoživotního vzdělávání rozhoduje děkan PF UK s přihlédnutím k výsledkům přijímacího řízení pro tento akademický rok. Zařazeni budou uchazeči, kteří přijmou nabídku kurzu ze strany PF UK, a to v pořadí podle počtu bodů dosažených v přijímacím řízení pro akademický rok 2020/2021.

Počet míst v programu CŽV je omezen na 200 uchazečů. Sdělení o zařazení do kurzu CŽV spolu s informacemi o zápisu obdrží úspěšní uchazeči 10. září 2020 odpoledne na e-mailovou adresu uvedenou v přihlášce do kurzu CŽV. Sdělení o nezařazení do kurzu bude obdobně zasláno uchazečům e-mailem, a to v průběhu druhé poloviny září 2020. Zápis do kurzu a podepsání smlouvy s uchazeči, kteří budou do kurzu zařazeni, proběhne 14. a 17. září 2020.